Witam, a może by tak sprawdzić ten przykład http://wiadomosci.onet.pl/poznan/testy-sie-powiodly-wylacza-na-stale-sygnalizacje-swietlna-w-centrum-poznania/gtlzxx . Nie wiem , kto podjął decyzję o instalacji świateł, ale domyślam się , że ciężko mu się będzie do tego przyznać. Jako kierowca, którego jednym z obowiązków służbowych jest jazda samochodem wiem ,że w mieście wielkości Międzychodu to ambicjonalny absurd - mam na myśli skrzyżowanie koło biedroniki i w Gorzyiu to absurd. Nie dotyczy to przejść koło UMiG i SP1. Może przykładem Poznania warto to sprawdzić. Pozdrawiam.
Informuje, iż sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Marszałka Piłsudskiego i ul. Czynu 600-lecia w Międzychodzie (przy Biedronce) zainstalowana została przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, który jest zarządcą drogi wojewódzkiej nr 160 w ciągu której położona jest ul. Marszałka Piłsudskiego. Zainstalowanie tej sygnalizacji podyktowane było przede wszystkim usprawnieniem ruchu drogowego w obrębie tego skrzyżowania oraz poprawą bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez jezdnie.
Mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego w obrębie tego skrzyżowania w szczególności pieszych, uważam instalacje sygnalizacji na tym skrzyżowaniu za potrzebną. Biorąc pod uwagę zmniejszenie natężenia ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu w godzinach popołudniowych i wieczornych można rozważyć ewentualnie wyłączenie tej sygnalizacji w tym okresie. W związku z powyższym wystąpimy do WZDW w Poznaniu o rozważenie możliwości wyłączenia tej sygnalizacji świetlnej w okresie małego natężenia ruchu na tym skrzyżowaniu.
Odnośnie sygnalizacji świetlnej w m. Gorzyń informuje, iż sygnalizacja ta zainstalowana została przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, który jest zarządca drogi krajowej nr 24 przebiegającą przez m. Gorzyń. W związku z czym Gmina Międzychód nie miała bezpośredniego wpływu na wybór przyjętych rozwiązań mających na celu usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 24 z drogą wojewódzka nr 160 w m. Gorzyń . Mając na uwadze kilkanaście wypadków w tym śmiertelnych, które miały miejsce przed zainstalowaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu tych dróg, uważam jej instalacje za potrzebną. Nie mniej jednak, tak jak w przypadku sygnalizacji świetlnej zainstalowanej w Międzychodzie, można ewentualnie rozważyć możliwość jej wyłączenia w okresie małego natężenia ruchu. W związku z tym wystąpimy do GDDKiA Oddział w Poznaniu o wzięcie pod uwagę takiego rozwiązania.
Burmistrz Międzychodu
Krzysztof Wolny
10 614 liczba ludności miasta
6,98 powierzchnia miasta w km2
1378 uzyskanie praw miejskich
18 633liczba ludności gminy
306,25powierzchnia gminy w km2